Mónikától kaptuk, továbbgondolásra:
- november 10.
A Teremtő az embert a saját képére és hasonlatosságára teremtette. Ez azt jelenti, hogy a világ ember alakú? Igen! De milyen alakja van az embernek? Mondhatnám azt, hogy én az agyam vagyok, vagy a szívem, és én szív alakú vagyok, de itt nem érek véget, van testem is, de attól, hogy sokan nem látják, még itt sem érek véget, van aurám is, sőt még itt sem érek véget, van egy vortex alakú energiatér körülöttem. Carlos Castaneda is említi, hogy az emberek tojás alakúak. Nos, szerintem nem éppen tojás, de nagyon hasonló. Egy különös vortex vesz minket körbe. A vortexeket pedig ismerjük a természetből. Tudjuk milyen alakjuk van, azt is tudjuk, hogy a vortexhez hozzá tartozik két jet, alul és felül. Ilyen alakja van a vilgágnak, is, és az embernek is. Ha én egy vortex vagyok és van két jetem, és ezt a két jetet összekötöm a két teremtővel, akkor én vagyok a világ közepe, az én középpontom a jelenpont, és ez pontosan a szív csakrámnál van. Itt tudok átbújni, és átmenni a túlvilágra, és ott fordítva vannak a koordináták, ezért ha befelé megyek, óriási távolságokra juthatok kifelé.
Ezt a vortexet nem csak az jellemzi, hogy van két jet-je, hanem forog is. Attól függően, hogy merre forog, lehet fiú, vagy lány. Ez a forgás dönti el, az égitestek nemét is, de az emberek nemét is. Az alsó félteke, és a felső ellentétesen forog. Ezt bizonyítja a lefolyó víz forgásának az iránya. Az északi féltekén, és a déli féltekén ellentétesen forog. Az emberek esetében is. Ezért az azonos neműek egymás mellett erősítik egymást, az ellenkező neműek egymással szemben erősítik egymást. Szembe babám, ha szeretsz. A néptáncnál figyelhetjük meg, hogy ha lányok, vagy legények táncolnak együtt, vagyis azonos neműek, akkor egymás mellett, egy nagy kört kialakítva, vagy csak két-három legény összekapaszkodva táncolnak, soha nem egymással szemben, egymással szemben csak egy fiú és egy lány, vagyis két ellenkező nemű táncol. A felső tengely forgása a mérvadó, talán azért, mert az mutat a teremtő irányába? Ha fejre állok, akkor a lent lesz a fent, és ellentétes irányú lesz a forgásom. A fiúk óramutató járásával megegyező irányba forognak, a lányok pedig ellenkezőleg. Érdekes lenne megvizsgálni a bolygók forgásának irányát a naprendszerben. Ha azt vesszük alapul, hogy először Japánban kel fel a nap, utána Indiában, Európában és végül Amerikában, akkor látjuk, hogy nyugatról kelet felé forog, vagyis óramutató járásával ellenkező irányba, vagyis balra. Ha én úgy forgok, ahogy a Föld, akkor mindig a bal kezem irányába fordulok el. A Hold szintén.
A probléma az, hogy a Nap is balra forog, vagy nem is arra forog, de úgy gondolják. Fejjel lefelé van hozzánk képest, akkor viszont valóban szükséges a pólus váltás, vagyis a forgás irányának megváltozása. Lehet, hogy ezért indította be a pólusváltást a Nap és a Föld összekötése, összehangolása (Czeke András szerint)?
Merkúr | Vénusz | Föld | Mars | Jupiter | Szaturnusz | Uránusz | Neptunusz |
Mindegyik nyugatról keletre forog, kivéve a Vénuszt. Ebből egyértelműen következik, hogy a Föld fejjel lefelé van. De mért? Akkor a Hold is? Lehet, hogy éppen a Hold fordította meg a Holdütközéskor? A másik lehetőség, hogy a Naprendszer van fejjel elfelé, és éppen a Föld és a Hold az, ami/aki helyesen áll. Ehhez néhány ismert csillagot kellene megvizsgálni.
A Szíriusz magyar neve: sánta Kata, tehát nő. A forgása irányára nem találtam adatot.
Nem tudtam kideríteni, hogy melyik a helyes irány.