2019.10.11

Az Alázat-alázat-alázkodás.

Amit megosztanék veletek, csak az én meglátásom és megtapasztalásom. Elég sok impulzus ért ez ügyben, ezért ez mára már eléggé letisztította bennem az Alázat szó mélységeit. Bár kétségtelenül vannak még vadhajtások.

Legtágabb értelemben úgy fogalmaznám meg, hogy a zsigereinkben kell hogy éljen a Hit arról, hogy bármi történik, minden a nagy egész rendjét szolgálja. Amikor ez rendben van, és nincs bennünk lázadás a külvilág történései felé, akkor az Alázat energia kezdi elérni a maga tiszta formáját. Amikor már kezd letisztulni, próbálhatjuk a külvilágot formálni magunk körül. Csak és pontosan annyit, amennyit megenged. Energiát csak oda adjunk, amennyi a nagy egész szempontjából formálható.

Ekkor képes az ember az Áramlással haladva minden nap megoldani a helyzeteit. Pont úgy, pont akkor, pont a megfelelő minőségű energia bevitellel, amely előre viszi az Áramlásban.

Vagyis az ember a helyzeteiben pont annyit helyez bele, amennyit kell. Sem többet, sem kevesebbet.

Ha kevesebbet, akkor csak alázat jelenik meg. Átengedi magát teljesen, és nem vesz részt aktívan a történésben. Az út ezen a megtapasztaláson keresztül vezet.

A megalázkodás az, amikor mást energiáit szolgálja valaki azért, hogy energiához jusson. Vagyis a csorda tagokat “etesse” , “ruházza” a vezető. Az ember alapjáraton fél az éhezéstől, az otthontalanságtól.

A saját szellemi vezetőire nem meri bízni magát, de emberre, akit lát és érzékel, igen. Ezért elad önmagából valamit, cserébe kap vélt biztonságot.

Ezen a szakaszon is átmegy minden lélek.

A JÉzusi sorsban ott van az Alázat útja. A Tanítványok bejárják. A Mester pedig mutatja az ember által elérendő szintet. És a korszak reagálását.

Az alázat ellentéte a lázadás. Mindkettő szükséges ebben a világban. A lázadás hajlítja és töri a kemény, rugalmatlan energiaformákat. Hajlít.

De a lázadás nem vesz jó irányt alázat nélkül. Így visszatértünk az alapokhoz.

Beatrix felvetése a fognövesztésről illik ebbe a kérdéskörbe. A fognövesztés programja jelenleg még nem aktív a közös emberi tudat számára. Legalábbis én így látom. Sok egyéb problémát hozna magával, ugyanis a fogak sok idegpályához kapcsolódnak, minden szervre kihatással vannak.

A gondolkozásunkra is. Oda és vissza.

Jelenleg egy sorshoz megvan adva a kellő számú eredet minta, amely a fogakban van. Mivel ebben az évszázadban a több sors (kötelező halálpontok csökkentésével)  összekötésének a programja kezd el felépülni, ezért a fognövesztés ideje is eljön ezzel együtt.

A fogváltás idején a jobb felső fogsoromból 3 fog duplán nőtt. A helyéről és az  ínyemből is. Nagyon sok problémát okozott és korai fogvesztést. Tehát lehetséges, hogy több csíra induljon el, de több kárt okoz mint hasznot. Bár ez nem az elvesztett fog helyére készült program volt. De gondoljuk át. Elveszítjük és ennek oka van. Mi fog kinőni még egyszer?

Nem tudhatjuk, hogy az új fog mit is hoz magával és felkészültünk-e rá.  Ha bennünk az alázat, akkor megvárjuk az idejét. Ha megtettünk mindent, akkor a testünk és a tudatunk is felkészült lesz minderre. Jelenleg a világban sok a negatív érzésminta, a méreganyag. Ezek miatt nem működik jól a test rendbetétele.

Felborult az egyensúly a világban és a testünkben. Ahogy bent, úgy kint.

Hibázás és ebből karma akkor történik, ha nem megfelelő időben és formában próbáljuk alakítani a sorsunkat és ezáltal a nagy egész rendjét. Vagy beleszólunk olyasmibe, amihez nincs jogunk.

De ez mind csak az én látásmódom természetesen .

 

 

 

 

 

9 gondolat erről: „2019.10.11

  1. Huhh na nekem kinőtt talán már 21-22 éves koromra mind a négy bölcsességfogam. Most az utolso egy hatalmas kráterrel büszkélkedik mert széttört és szeretném többeközött meggyógyitani. (Jó most mondjátok hogy normális ember fogorvoshoz megy) De én nem, betegesen félek tőle. Már 3 at muszáj volt kihuzatni ez az utolso bölcsesség. Elémkerült egy orosz férfi munkássága aki Életfa módszerrel dolgozik és…
    Ő is mondta hogy ha a fog romlik sérül az ki tudja mi helyett és ha rendbe akarjuk hozni lehet hogy egy betegség alakul ki mert az oka attól még nincs tisztitva. De akkor most tovább agyalok. 😀 Találtam egy „térképet” melyik fogak milyen szervhez kapcsolodnak, és milyen érzelmek élet érzések helyzetek okozzák a romlásukat. Na hát az én 4 darab bölcsességfogamnál felsorolt összes trutyi ott van amit én megéltem, átéltem. Ha azokat amit ott felsorolnak, szépen sorban alaposan kikodolom, és valóban sikerült, ez magával hozza az adott (hiányzó 3) és sérült egy fogam ujra épülését és növekedését, lehetséges már megtisztitva? Valamint a hozzátartozo szervek gyógyulását? Tehát mi az a kiskapu vagy sorrend ami (HA van) elhozná végre a vágyott „csodát” hogy a fogaim egészségesek és hiánytalanok legyenek? S az az idő megbecsülhető e amikor majd eljön az ujraépithetőség ideje is, hogy kb hány év? Én megelégednék azzal is ha nem romlana tovább addig a fogaim állapota, ha nem is javul. Köszönöm a válaszokat 🙂

    1. Azt ugye sejted, hogy félelemből fakadó teremtés nem hozna jó eredményt akkor sem, ha lehetséges lenne a fognövesztés? Ha egy szerv már nagyon sérült, vagyis a hozzá tartozó érzelmi góc eléggé fekélyes, akkor a gyökereknél kell a történeteket rendezni. A mostani világban ez azzal jár, hogy a hozzá tartozó fogat vagy kiveszik, hogy megszűnjön minden impulzus, vagy helye teszik a problémát. Most már nagyon sok szinte menthetetlen fogat képesek helyreállítani. Ez a fejlődés része. Az újraépítés. Tapasztalataim szerint ha egy problémát élethelyzetekben rendezünk, agyban értünk, de a testben, a hordozó szerv 40%-ban sérült már, akkor nem nagyon reagál a módosításra. Kell még hozzá külső segítség. Ha ilyenkor a testen korrigálnak, akkor lehetséges a sors kirendezése. Vagyis kivágják a fekélyes részt, amely már annyira „fertőzött”, hogy nem reagál semmire. Vagyis, ha nem kezeljük egyszerre a testet és a hibás impulzusokat adó programot, akkor nincs valódi gyógyulás. Még nem tart ott a tudat fejlődés, hogy a nagy sérülést képes legyen gyógyítani az agyi impulzus. Akkor lehetséges, ha valós Alázat és Hit működik. És ezt még csak tanuljuk. De a tudatosodás egyik állomása, hogy a szerv nagy sérülés esetén is rendezhető lesz felismerések által.

  2. Nem tartozik szorosan a témához, de meg tudnád esetleg mondani, hogy van-e, ill. mi a jelentősége annak, ha valakinek nem nőnek ki a bölcsességfogai?

    1. A kérdésedre a válasz felsőbb fórumtól : bölcsességfog egyfajta gát. Akinek van, ő számíthat akadályokra, feszültségekre. Túl sok gondolkodást, agyalást jelez, vagyis bizalmatlanságot, amit meg kell változtatnia a sorsában. Akinek nincs, ő szerencsésebb.

      1. Nem értelmezhető ez úgy, hogy a sorsában megformálódnak olyan helyzetek / nehézségek, amelyek megváltoztatásában / rendezésében felvállalta a részvételét? És ha ezek a helyzetek az életében megformálódnak, az jelzése annak is, hogy van (vagy felépíthető) önmagában olyan erő / képesség, amellyel meg tud váltani / változtatni egy részt abból a nehézségből…
        A gát olyan értelemmel is bírhat, hogy észreveszi a nehézséget és nem megy el mellette (mert dolga van vele).

        1. Igen, ezt elképzelhetőnek tartom, a szokásosnál jóval nagyobb felelősségvállalás egészen biztosan jelen van az életemben.
          Ill. a párommal mindkettőnknél szinte teljesen hiányzik a sorsvonal, épp csak elindul, úgy érzem, ez is valami hasonlót jelenthet. Nagyobb szabadságot az irányításban és megélésben?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

15 + húsz =